Gamifikacja szkolnictwa wyższego

Bydgoskie Koło Polskiego Towarzystwa Badania Gier przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego zaprasza na wykład otwarty Gamifikacja szkolnictwa wyższego: szanse i zagrożenia.

Wykład odbędzie się w poniedziałek 3 grudnia 2012, godz. 18:00, Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej, ul. Grabowa 2, sala 109.

Spotkanie poprowadzi - dr Michał Mochocki, przewodniczący Rady programowej INiLS UKW, członek Zespołu ds. dydaktyki i jakości kształcenia INiLS UKW, sekretarz zarządu Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Szczególnie zapraszamy osoby zainteresowane innowacjami w dydaktyce i zarządzaniu procesem kształcenia – nauczycieli szkolnych i akademickich, urzędników oświatowych, studentów kierunków pedagogicznych, przedstawicieli samorządów studenckich.

Gamifikacja/grywalizacja (ang. gamification) to nowe podejście do projektowania kursów i programów akademickich, od 2010 testowane na uczelniach w USA, a od października na wybranych kursach anglistyki UKW. Wprowadzenie do tematu i linki do przykładów amerykańskich znajdują się na stronie michal-mochocki.pl.