Podejmij The Physics Challenge z UKW

Zapraszamy do udziału w 2. edycji The Physics Challenge – konkursu z fizyki w języku angielskim. Do udziału w nim zachęcamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych,  jest to świetna okazja do rozwijania i pogłębiania zainteresowań oraz fascynacji młodzieży zjawiskami fizycznymi zachodzącymi wokół nas, a także propagowanie fizyki oraz języka angielskiego.

Organizatorami konkursu są: Instytut Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół nr 9 w Bydgoszczy.

Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie należy przesłać na adres mailowy: the.physics.challenge@gmail.com do dnia 10 grudnia 2012r (załącznik nr 1).

Konkurs składa się z 2 etapów:

• I etap - test złożony z 30 pytań/zadań jednokrotnego wyboru. Czas trwania konkursu: 60 minut. Termin: 14.12.2012r., godz. 9:00. Miejsce:  Aula im. M. Rejewskiego (s.101), Instytut Matematyki UKW, ul. Plac Weyssenhoffa 11.
  • ΙΙ etap składa się z 4 otwartych zadań obliczeniowych oraz 1 zadania opisowego. Za każde zadanie można zdobyć 10 punktów (max ilość punktów = 50). Czas trwania 120min. Termin: 04.02.2013r., godz. 9.00. Miejsce: Aula im. M. Rejewskiego (s.101), Instytut Matematyki UKW, ul. Plac Weyssenhoffa 11.

Ocenie podlegać będzie poprawność wykonywanych zadań oraz poprawność struktur gramatyczno - leksykalnych w zadaniu opisowym.

Gorąco zachęcamy szkoły do udziału – to doskonała okazja aby młodzież doskonaliła swoje umiejętności językowe oraz wzbogaciła wiedzę z zakresu fizyki. Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się w załączniku.