Książka: Judocy UKW

"Judocy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego" pod takim właśnie tytułem ukazała się nakładem uczelnianego wydawnictwa nowa książka.

Publikacja zawiera ponad 60 biogramów najwybitniejszych zawodników i trenerów sekcji judo AZS naszej Uczelni od momentu jej powstania do dzisiaj. Zawodnicy i trenerzy judo prezentowani są na tle historii całej dyscypliny sportowej, w ujęciu światowym, ogólnopolskim, regionalnym i naszej Uczelni (wraz z poprzedniczkami).

Autorem książki jest pracownik naszego Uniwersytetu dr inż. Ryszard Pujszo w przeszłości wielokrotny reprezentant Polski w judo, medalista Mistrzostw Polski i Europy, reprezentant Polski również na Mistrzostwach Świata.

Autor - z wykształcenia inżynier chemik, poświęcił się idei kultury fizycznej i prowadził do 2011 roku studencką sekcję judo naszego Uniwersytetu