Nowe konkursy POKL: zgłoś swój pomysł

Urząd Marszałkowski ogłosił 2 kolejne konkursy, w których można składać projekty i uzyskać wsparcie na ich realizację. Wnioski można składać do 15 lutego 2013 r. Zachęcamy pracowników UKW do przeanalizowania możliwości aplikowania o środki w tych konkursach.

Ogłoszono dwa konkursy 10/POKL/8.2.1/2012 Staże, szkolenia praktyczne, tymczasowe zatrudnienie i ... oraz 11/POKL/8.2.1/2012 Współpraca naukowców z przedsiębiorstwamiw ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.2-poddziałanie 8.2.1

W ramach konkursów przewidziane są następujące typy projektów:

• Staże i szkolenia praktyczne dla:
    • pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych,
    • pracowników naukowych jednostek naukowych  oraz pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni – w przedsiębiorstwach,
  • Tymczasowe zatrudnienie w MMŚP wysoko wykwalifikowanego personelu,
  • Wsparcie współpracy między jednostkami naukowymi a przedsiębiorcami w zakresie innowacji i transferu technologii obejmujące wypracowanie konkretnych efektów wdrożeniowych

oraz

W związku z powyższym prosimy pracowników wszystkich wydziałów UKW o przeanalizowanie możliwości aplikowania o środki w konkursach oraz o  ewentualne zdiagnozowanie potrzeb realizacji tego rodzaju projektów biorąc pod uwagę przede wszystkim potrzeby grupy docelowej  na tle sytuacji w regionie kujawsko-pomorskim.

Dokumentacja konkursowa i informacje są dostępne na stronie www.mojregion.eu: konkurs na staże i szkolenia praktyczne oraz konkurs o współpracy naukowców z przedsiębiorstwami.

Wszelkich informacji udziela Biuro Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem UKW, e-mail: fundusze@ukw.edu.pl, tel. 52 321 61 91 w. 41.