Zabawa w cyrk
Teatr Małych Form w Bydgoszczy proponuje warsztat teatralno – cyrkowy pt. „Zabawa w cyrk”.
Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych pedagogiką cyrku dziecięcego, pracowników przedszkoli, nauczycieli, pedagogów oraz instruktorów teatralnych. Adresowane są do każdego, kto poszukuje nowych umiejętności przydatnych w pracy z dziećmi i młodzieżą. Czas trwania warsztatu – 5 godzin. Uczestnicy zajęć otrzymują zaświadczenie. Zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury 12. 01.2013 sobota godz. 10.00. Koszt: 40 zł/os. Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy i informacje: ewa.stolowska@mok.bydgoszcz.pl
Program warsztatu:
- Pantomima
Punkt ten obejmuje działania z zakresu klasycznej pantomimy, związane z identyfikacją, interakcją z wyimaginowanym partnerem, a także działaniem z nieistniejącym przedmiotem. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą etiudy z wykorzystaniem środków artystycznych aktora-mima.
- Klaunada
Na zajęciach postaramy się wyjaśnić, na czym polega komizm sytuacyjny i będziemy budować klasyczne gagi i repryzy. Następnie uczestnicy spróbują stworzyć sytuacje komediowe z elementów swojego ciała (jest to tzw. komedia ciała).
- Żonglerka
Uczestnicy dowiedzą się jak uczyć dzieci żonglowania takimi elementami jak piłki, chustki, obręcze, maczugi. Poznają też korzyści dla rozwoju, jakie płyną z systematycznie uprawianej żonglerki.
- Gry i zabawy integracyjne
Blok ten przygotuje nas do działań konsolidujących grupę dziecięcą. Zobaczymy jak poprzez zabawę pobudzać dzieci i młodzież do działań zespołowych.
- Elementy iluzji.
Poznamy podstawowe zasady prezentacji iluzji i sposoby budowania rekwizytów. Zajrzymy też za kulisy magicznych sztuczek.
- Kolorowy świat balonów
Zajęcia obejmują naukę modelowania balonów i przygotowanie etiud teatralnych z ich wykorzystaniem.
O Prowadzącym:
Mieczysław Giedrojć współpracował z wieloma teatrami, występując w przedstawieniach wg A. Czechowa, F. Dostojewskiego, M. Gogola, F. Kafki, J. Webstera, S.I. Witkiewicza oraz prezentacjach autorskich. Pracował w Anglii, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i na Ukrainie pokazując własne spektakle, prowadząc warsztaty teatralne i realizując ruch sceniczny do przedstawień polskich autorów. W ostatnich latach współtworzy i wykonuje artystyczne programy profilaktyczne, z których jeden został wykorzystany w projekcie Światowej Organizacji Zdrowia . Jako wykonawca monodramów, mim i clown często występuje na międzynarodowych festiwalach teatralnych. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla nauczycieli i pedagogów w ramach kursu pt. „ Pedagogika cyrku dziecięcego”, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.. Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. W 1995 roku założył Teatr Małych Form, który prowadzi do dzisiaj.