Wystawa w Monachium

11 grudnia 2012 roku w Monachium nastąpiło uroczyste otwarcie Wystawy Polskiej Książki Naukowej. Była to już dziewiętnasta wystawa publikacji naukowych, wydawanych przez wydawnictwa uniwersyteckie, skupione w Stowarzyszeniu Wydawców Szkół Wyższych.

Orga-nizatorami przedsięwzięcia była Bayerischen Staatsbibliothek Mϋnchen – Ostlesesaal, Konsu-lat w Monachium oraz Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. W otwarciu uczestniczyli m.in. dyrektor generalny biblioteki Rolf Griebel, konsul Polski w Monachium Aleksander Korybut-Woroniecki oraz JM Rektor UKW prof. Janusz Ostoja-Zagórski.

Tradycja organizowania wystaw w różnych krajach Europy jest dobrą promocją polskiej myśli badawczej i naukowej, wynikającej z badań prowadzonych na polskich uczelniach pu-blicznych.