Sukces Zakładu Fizjologii i Toksykologii

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podpisał międzyrządową umowę na wymianę osobową pracowników Zakładu Fizjologii i Toksykologii UKW w latach 2013-2014. Umowa z prestiżowym niemieckim Uniwersytetem w Monachium została podpisana dzięki udziałowi w polsko-niemieckim konkursie DAAD.

Projekt pod nazwą „Psucie się i bezpieczeństwo żywności i pasz: izolacja i identyfikacja organizmów grzybowych za pomocą metod MALDI-TOF i LC-MS/MS” otrzymał najwyższą ocenę spośród 28 złożonych wniosków w konkursie.

Koordynatorem z Polski jest dr Magdalena Twarużek z Zakładu Fizjologii i Toksykologii UKW, a koordynatorem z Niemiec jest prof. Manfred Gareis oraz dr Christoph Gottschalk z Ludwig-Maximilians-Universität München. Wykonawcami projektu z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego będą: dr hab. inż. Jan Grajewski, prof. nadzw.; mgr Anna Błajet–Kosicka oraz mgr Natalia Grajewska-Wanat.

Do realizajcji przyjęto 15 najlepszych projektów.

Szczegóły na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod linkiem: