Uniwersytet otworzył drzwi

Ponad tysiąc uczniów z bydgoskich i kujawsko-pomorskich szkół wzięło udział w Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.  W czwartek, 10 stycznia uczestniczyli w warsztatach, pokazach, debatach, a także mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni.

Mały czołg jeżdżący między ławkami, dźwięki różnych instrumentów czy biologiczne eksponaty – taki widok nie jest codziennością na uczelnianych korytarzach, ale właśnie tak wyglądała nasza Uczelnia w czwartek 10 stycznia. Wszystko to spowodowane było  wizytą uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Drzwi Otwartych UKW, które mają pomóc młodym ludziom w wyborze kierunku studiów. Od rana na terenie campusu przy ul. Chodkiewicza 30 pojawili się uczniowie, którzy uczestniczyli m.in. w pokazach technik kryminalistycznych, z chęcią zaglądali do gabinetu zagadek matematycznych czy poznawali zasady skutecznej dyskusji. Dużą popularnością cieszyły się prezentacje kierunków, które od października na ruszą UKW – humanistyka drugiej generacji, regionalistyka europejska oraz turystyka krajoznawcza i kulturowa.

Dziękujemy wszystkim gościom  za przybycie oraz studentom i pracownikom za przygotowanie zajęć i części targowej. Dla tych, którzy nie zdołali przybyć na UKW, przygotowaliśmy galerię zdjęć.