Inauguracja Centrum Kultury i Mediów

Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów inauguruje swoją działalność. Uroczyste otwarcie Centrum odbędzie się podczas wykładu gościa specjalnego, profesora Przemysława Czaplińskiego. Badacz literatury polskiej XX i XXI wieku wygłosi wykład pt: Nowoczesna wytwórnia prestiżu. Krótka historia nagród literackich od Nobla do Nike.

Na inaugurację Uniwersyteckiego Centrum Kultury i Mediów zapraszamy 30 stycznia 2013 na godzinę 12.00 do sali koncertowej Copernicanum, przy ul. M. Kopernika 1.

Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów to ośrodek skupiający specjalistów świata nauki, mediów i kultury z kujawsko-pomorskiego. Jednym z zadań Centrum będzie rozpowszechnianie dorobku intelektualnego i kulturowego

Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów jest opiniotwórczym ośrodkiem, z potencjału którego skorzystać mogą mieszkańcy Bydgoszczy oraz regionu. Działalność Centrum skupiać się będzie na następujących obszarach:

• organizacji warsztatów i szkoleń, sympozjów, spotkań, wykładów służących promocji wiedzy o kulturze, sztuce i mediach,
  • promocji twórczości lokalnych artystów, aktywizacji lokalnych środowisk artystycznych,
  • prowadzeniu społecznie istotnych debat,
  • promocji wszelkich inicjatyw akademickich na rzecz współpracy z lokalną społecznością.