Muzeum Okręgowe we wspomnieniach bydgoszczan

Byłem w muzeum. A Ty? – pytają organizatorzy projektu „Historia bydgoszczan – historia muzeum”. Jego celem jest stworzenie wystawy poświęconej 90 lat istnienia Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, ukazującej związek mieszkańców miasta i gości z tą instytucją.

Wystawy tym razem nie będą jednak przygotowywać tylko muzealnicy, bo szansę zaistnienia w tym projekcie mają wszyscy mieszkańcy miasta. Może to nastąpić poprzez przekazanie do zbiorów Muzeum Okręgowego pocztówek, fotografii czy starych biletów wstępu do Muzeum. Wystawa ma mieć interaktywny charakter, dlatego pojawią się na niej również nagrane wypowiedzi i filmy. Mogą być to archiwalne materiały, ale organizatorzy akcji chcą również zdobyć aktualne przemyślenia o Muzeum, ulubionych eksponatach czy wspomnienie pierwszej wizyty w tej instytucji.

Więcej informacji o wystawie udziela Dział Historii Muzeum przy ul. Grodzkiej 7-11 w godz. 9-14. Filmy można wysłać za pośrednictwem strony www.dropbox.com (login: tworzymy.historie@muzeum.bydgoszcz.pl, hasło: 2013jubi) lub można go zarejestrować w Muzeum.  Na wszelkie pytania odpowiedzą pracownicy Muzeum pod numerem tel. 52 58 59 682 lub adresem e-mail: tworzymy.historie@muzeum.bydgoszcz.pl. Patronat nad akcją sprawuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.