Współpraca UKW z Zachodnioczeskim Uniwersytetem w Pilznie

W dniach 13 –14 kwietnia na UKW przebywała delegacja z zaprzyjaźnionej uczelni w Czechach. 14 kwietnia w gabinecie Rektora podpisana została umowa o współpracy naukowo -dydaktycznej z Zachodnioczeskim Uniwersytetem w Pilznie reprezentowanym przez Rektora Josefa Průša oraz Dziekana Wydziału Pedagogicznego Janę Coufalovą.

Dotychczasowa współpraca, choć owocna,  przebiegała w sposób niesformalizowany. Nadanie jej  formalnego charakteru ma ułatwić pracownikom obydwu uczelni zacieśnienie kontaktów. Spotkanie było doskonałą okazją do bliższego poznania i omówienia przyszłej współpracy.

Strony zobowiązały się do prowadzenia współpracy  badawczej i dydaktycznej, wymiany pracowników naukowo-dydaktycznych, wymiany studentów, realizacji wspólnych  programów kulturalnych, wymiany materiałów naukowych i dydaktycznych, publikacji naukowych oraz publikacji uczelnianych, a także realizacji wspólnych projektów pozostających w sferze zainteresowania obydwu uczelni.

Osobami koordynującymi współpracą z Zachodnioczeskim Uniwersytetem w Pilznie są: dr Jolanta Seidel i dr Maria Sobieszczyk.