Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów rozpoczęło działalność

Posiedzeniem Rady Programowej i wykładem profesora Przemysława Czaplińskiego zainaugurowało swoją działalność Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów.

UCKiM będzie starało się być opiniotwórczym miejscem, które ma kreować i rozwijać działania kulturalne, naukowe i społeczne dając jednocześnie eksperckie i analityczne wsparcie Bydgoszczy i regionowi. Centrum ma łączyć środowiska akademickie miasta i budować w ten sposób przyszły potencjał całego regionu. Działalność Centrum skupiać się będzie na następujących obszarach:

• organizacji warsztatów i szkoleń,
  • sympozjów,
  • spotkań,
  • wykładów służących promocji wiedzy o kulturze, sztuce i mediach,
  • promocji twórczości lokalnych artystów,
  • aktywizacji lokalnych środowisk artystycznych,
  • prowadzeniu społecznie istotnych debat,
  • promocji wszelkich inicjatyw akademickich na rzecz współpracy z lokalną społecznością.

Nad wytyczaniem nowych i realizacją już ustalonych kierunków działania UCKiM czuwać będzie Rada Programowa złożona z reprezentantów różnych środowisk mających wpływ na ofertę kulturalną, gospodarczą, edukacyjną i naukową naszego miasta.

Wykład inauguracyjny wygłosił profesor Przemysław Czapliński - badacz literatury polskiej XX i XXI wieku - pt: Nowoczesna wytwórnia prestiżu. Krótka historia nagród literackich od Nobla do Nike.