Obierz kurs na kulturę - staże

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do Wiosennej Edycji programu „Staże w instytucjach kultury”.

Założeniem programu jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznej wiedzy nt. funkcjonowania instytucji kultury oraz pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji. Praktyki odbędą się w państwowych i samorządowych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz firmach prowadzących działalność związaną z obszarem kultury.

Termin odbywania staży w Edycji Wiosennej obejmuje okres od 4 marca do 28 czerwca 2013 r. Zgłoszenia przyjmowane są od 29 stycznia do 17 lutego 2013 r.

Oferta staży skierowana jest do:

• studentów 3 - 5 roku studiów magisterskich,
  • studentów 3 roku studiów licencjackich,
  • studentów 1 - 2 roku studiów uzupełniających magisterskich
  • na kierunkach związanych z kulturą (m.in. historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, animacja kultury, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia,muzykologia, sztuki plastyczne, kinematografia),
  • studentów szkół podyplomowych w zakresie zarządzania i animacji kultury,
  • absolwentów wymienionych kierunków, którzy nie ukończyli 28 roku życia.

Instytucja może powierzyć rekrutację stażysty Narodowemu Centrum Kultury lub skorzystać z możliwości przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi przez NCK stażystami. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 4-5 marca 2013 r. Dla najlepszych stażystów przewidziano bezpłatne warsztaty z zakresu zarządzania kulturą, które odbędą się w IV kwartale 2013 r.

Kontakt:

Regulamin projektu stażowego, warunki rekrutacji stażystów i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.kursnakulture.pl

Szczegółowych informacji udziela Irmina Recka-Wyżga, irecka@nck.pl, tel. 22 2 100 117.