Rozwój Wydziału Nauk Przyrodniczych

Wydział Nauk Przyrodniczych decyzją Miniastra Nauk i Szkolnictwa Wyższego otrzymał kategorię Naukową B.

8 lutego 2013 roku, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała Wydziałowi Nauk Przyrodniczych UKW kategorię Naukową B w wyniku kompleksowej oceny jakości działalności naukowej przeprowadzonej na podstawie wyników oceny poziomu naukowego prowadzonych badań naukowych oraz ich efektów w odniesieniu do standardów międzynarodowych, a także oceny znaczenia działalności jednostki naukowej dla rozwoju nauki w skali międzynarodowej oraz wzrostu innowacyjności w skali kraju. Ocena została przeprowadzona na wniosek Dziekana WNP, w oparciu o przepisy Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 13.07.2012 W sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym (Dz. U. poz. 877).

Uzasadniając podniesienie kategorii WNP z C do B, Komisja do spraw Grupy Nauk o Życiu wskazała na wysokie wyniki kompleksowej oceny działalności naukowej, w szczególności w zakresie oceny według Kryterium I - Osiągnięcia naukowe i twórcze oraz Kryterium IV- Pozostałe efekty działalności naukowej, a także efekty wdrożonych działań restrukturyzacyjnych i reformatorskich w okresie objętym ewaluacją.

Tym samym sukcesem zakończyły się starania poprzednich i obecnych władz dziekańskich WNP zmierzające do ujednolicenia obszaru działalności naukowej Wydziału. Uzyskana kategoria jest niewątpliwie osiągnięciem wszystkich pracowników Wydziału Nauk Przyrodniczych, których sukcesy na polu naukowym umożliwiły uzyskanie wysokiej oceny.