Bydgoszcz kocha recykling – podsumowanie akcji

45 kg zużytych bakterii – taki jest efekt jednodniowej zbiórki w Bydgoszczy w ramach akcji „Kochamy recykling”. W akcję włączyła się m.in. Biblioteka UKW.

Przypomnijmy, że akcja „Kochamy recykling” odbyła się 14 lutego w całej Polsce, w tym Bydgoszczy. Każdy, kto przyniósł zużyte baterie otrzymał słodki podarek, w formie serduszkowego lizaka. W akcję przygotowaną przez Projektor-wolontariat studencki włączyła się m.in. Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, do którego również można było przynosić baterie. Wynik akcji to zebranych 45 kg odpadów w całym mieście. Organizatorzy akcji dziękują wszystkim za pomoc i przypominają, że baterie można zbierać cały rok i oddawać do utylizacji w kolejnych zbiórkach.

Wywiad z Niną Woderską, koordynatorką Projektora-wolontariatu studenckiego w Bydgoszczy