Konferencja Doktorantów

Zapraszamy na III Interdyscyplinarną Konferencję Doktorantów "Współcześni ludzie wobec wyzwań i zagrożeń XXI wieku" w dniach 4-6 kwietnia 2013 r. w Bydgoszczy. Patronat nad konferencja objęli: Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz JM Rektor UKW prof. Janusz Ostoja-Zagórski.

Celem konferencji jest wymiana poglądów i idei w środowiskach akademickich i integracja młodych naukowców z całego kraju. Konferencja ma zadanie zainspirować Doktorantów z różnych dziedzin pracujących na uniwersytetach i innych uczelniach wyższych do podejmowania wspólnych projektów badawczych.

Pragniemy wskazać na możliwość kreatywnej pracy badawczej i wielopoziomowego rozpatrywania zagadnień związanych z szeroko pojętą problematyką wyzwań i zagrożeń współczesności. Inicjatywa młodych psychologów podyktowana jest pytaniem: Jak inni naukowcy postrzegają problematykę związaną z funkcjonowaniem współczesnych społeczeństw i czy wymiana doświadczeń może pomóc w realizacji prowadzonych badań??
Do udziału w konferencji zapraszamy doktorantów i młodych naukowców reprezentujących wszystkie nauki zainteresowane problemami współczesności: psychologów, pedagogów, socjologów, filozofów, ekonomistów, jak i przedstawicieli innych dyscyplin nauki. Cała konferencja będzie odbywała sie w Instytucie Psychologii UKW przy ul. Staffa 1