Dwoje studentów UKW walczy o tytuł Rumaka

Już niedługo poznamy laureatów konkursu Rumaki 2012, zainicjowanego przez grupę Makrum. Do finału zostało zakwalifikowanych dziewięć osób, w tym – dwoje studentów UKW.

Tytuł Rumaka 2012 trafi do studenta z województwa kujawsko-pomorskiego, który w szczególny sposób wyróżniał się w zeszłym roku na polu nauki, kultury i sportu. Jury spośród wszystkich zgłoszeń wybrało najpierw półfinalistów, a następnie nominowało dziewięć osób do ścisłego finału. W tej grupie znajduje się dwoje studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W kategorii sport nominowany został Artur Puzio. Artur studiuje wychowanie fizyczne, a na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Polski we Freestyle’u Motocross. Obecnie przygotowuje się do mistrzostw świata, które za miesiąc odbędą się w Sopocie. W kategorii nauka nominowana została Monika Kodrycka. Monika studiuje fizykę i już w zeszłym roku odebrała statuetkę Studenta Wielkiego. Jest inicjatorką powstania specjalności kryminalistyka na fizyce, a jej wyniki badań zostały opublikowane na prestiżowej Liście Filadelfijskiej. Warto dodać też, że w półfinale konkursu znaleźli się również Bartosz Jaciecki oraz Iga Baumgart.

Laureatów Rumaków 2012 poznamy pod koniec lutego na uroczystej gali w Filharmonii Pomorskiej. Za naszych studentów mocno ściskamy kciuki!