Homo Politcus wchodzi do sieci

Studenci Instytutu Nauk Politycznych reaktywowali swoją studencką gazetę. Homo Politicus po raz pierwszy został przygotowany w wersji elektronicznej.

Studencka gazeta Homo Politicus, z drobnymi przerwami, jest wydawana na naszej Uczelni od 1997 roku. W lutym 2013 wydawnictwo po raz pierwszy pojawiło się w wersji elektronicznej. To nie jedyna zmiana, bo nowe jest również logo, szata graficzna i przede wszystkim zespół redakcyjny. Homo Politucus tworzą obecnie studenci politologii, bezpieczeństwa narodowego, historii oraz stosunków międzynarodowych, w wydawnictwie można również znaleźć teksty autorstwa nauczycieli akademickich.

- Jesteśmy głosem młodych ludzi, którzy mają wiele do powiedzenia o rzeczywistości, aktualnej sytuacji politycznej i nie tylko. Komentujemy najnowsze wydarzenia z Polski i ze świata. Homo Politicus jest studenckim punktem widzenia. Tym bardziej, że żyjemy w czasach, gdzie pojedyncze głosy spośród tłumu są praktycznie niesłyszalne. Pod każdym kątem analizujemy naszych rządzących, ich potknięcia, upadki, a także wzloty – mówią Sara Tomaszewicz i Filip Świtkowski, redaktorzy naczelni Homo Politicus.

Przewodnim tematem lutowego wydawania jest Unia Europejska, a w gazecie opublikowano m.in. wywiad z europosłem, Januszem Zemke. W Homo Politicus można znaleźć również aktualności z kraju i z naszego miasta. Każdy, kto chce dołączyć do zespołu lub chce skomentować artykuły można skontaktować się z zespołem HP za pośrednictwem e-maila: homopoliticus.ukw@gmail.com.

Homo Politcus w wersji elektronicznej