Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej na UKW

Bydgoskie kontakty z przyjaciółmi z Węgier coraz bardziej się rozwijają i 13 marca po raz drugi na naszej Uczelni odbędzie się Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Ta współpraca ma też doprowadzić do powstania Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Biblioteka UKW, Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów oraz Zrzeszenie Kulturalni UKW serdecznie zapraszają na obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Po raz pierwszy taka impreza została zorganizowana w zeszłym roku, a najważniejszym punktem było zasadzenie dębów w Ogrodzie Botanicznym. Program tegorocznej edycji będzie obfitował w jeszcze większą liczbę wydarzeń, bo planowany jest wykład, koncert i projekcja filmu.

Takich działań naukowo-kulturalnych ma być jeszcze więcej, dlatego zrodziła się inicjatywa powołania do życia Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych osób odbyło się 6 marca o godz. 18 w Bibliotece UKW przy ul. Chodkiewicza w sali nr 5. Więcej informacji udziela Zastępca Dyrektora Biblioteki Głównej, Barbara Maklakiewicz - tel. 52 3419391, e-mail: b.maklakiewicz@ukw.edu.pl.

Program Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, 13 marca

17.00, Ogród Botaniczny UKW, ul. Chodkiewicza 30 – Otwarcie uroczystości przy posadzonych w ubiegłym roku dębach, symbolizujących braterstwo Polski i Węgier - Prorektor ds. Dydaktycznych i Jakości Kształcenia, dr hab. Roman Leppert, prof. nadzw.

17.15, Biblioteka Główna UKW, ul. Chodkiewicza 30 - koncert muzyki węgierskiej w wykonaniu studentów i pracowników Instytutu Edukacji Muzycznej UKW.

17.45 - Wykład: Stosunki polsko-węgierskie w latach 1945-1990 - dr Janos Tischler, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie, dyskusja, poczęstunek.

19.15 - Projekcja filmu pt.”Osiemdziesięciu huzarów”. Reż. Sandor Sara.(124 min.)