Prezentacja oprogramowania ArcGIS

Studenckie Koło Naukowe Techniki Uzbrojenia i Technik Bezpieczeństwa UKW zaprasza 20 marca na prezentację oprogramowania ArcGIS w zarządzaniu kryzysowym. Będzie też możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach.

Programy GIS są wykorzystywane w szerokim zakresie, nie tylko w bezpieczeństwie. Służą do wspomagania decyzji, na podstawie danych przestrzennych, na mapach. Tworzone są bazy danych, gdzie możemy zmodelować potencjalne zagrożenie, ewakuować skażony teren, wybrać najszybszą drogę dojazdu karetki czy też bazując na statystykach, wysłać ratowników GOPR w najbardziej potencjalne miejsce zaginięcia turystów, uwzględniając przy tym ukształtowanie terenu. Wszystkie możliwości tego oprogramowania zostaną zaprezentowane na spotkaniu zorganizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Techniki Uzbrojenia i Technik Bezpieczeństwa UKW i firmę Esri Polska.

Prezentacja odbędzie się 20 marca o godz. 13:00 na UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w Sali 27 i poprowadzą ją specjaliści GIS z firmy Esri Polska. Po niej zaplanowano bezpłatne warsztaty, w których będzie mogło wziąć udział dziesięć, losowo wybranych osób. Uczestnicy otrzymają certyfikaty i mają zapewnione zwolnienie z zajęć.