M. Karwowska - kandydatka na Kobietę Roku

Małgorzata Karwowska z Instytutu Pedagogiki UKW ma szansę zostać Kobietą Roku 2012, głosowanie internetowe trwa do 5 marca.

Kobieta Roku 2012 w Bydgoszczy to już czwarta edycja plebiscytu organizowanego przez Radio Gra. Laureatkę plebiscytu poznamy już w czwartek 7.03.2013.

Kilka słów od organizatorów o  plebiscycie i kandydatce:

Wszystkie Panie łączy jedno: Bydgoszcz. Mają pasję, którą zarażają innych, aktywnie działają na rzecz naszego miasta. Podziwiamy ich zaangażowanie w to, co robią. To dzięki ich działalności mówi się dobrze o naszym mieście. To, co robią jest przykładem dla innych.

Małgorzata Karwowska

Społecznik, wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pedagogika specjalna i temat integracji społecznej to jej pasja.

– Warto być wrażliwym i empatycznym – przekonuje Małgorzata Karwowska, kandydatka do tytułu Kobiety Roku 2012 w Bydgoszczy.

Zaraża pasją swoich studentów, pokazuje niepełnosprawność w innym świetle. Uwrażliwia na problemy rodziców niepełnosprawnych dzieci. Zmienia myślenie ludzi o tym problemie, dzięki temu stają się bardziej empatyczni i wrażliwi. - Pedagogika specjalna, temat integracji, a w zasadzie normalizacji jest dla mnie najważniejszy – mówi Małgorzata Karwowska. Praca na uczelni daje jej możliwość przelewania swoich myśli na papier i pracy ze studentami. Stosuje metodę przykładu osobistego. Jej zdaniem w życiu trzeba dzielić się sobą. Jej marzeniem zawodowym jest, aby na UKW powstała pedagogika specjalna. Kandydatka do tytułu Kobiety Roku w Bydgoszczy mówi o sobie, że szybko angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne. Jak ktoś potrzebuje pomocy nie potrafi odmówić. Namawia też swoich studentów do wolontariatu. Współpracuje z warsztatami terapii zajęciowej, prowadzi indywidualne spotkania z rodzicami. - Wyłączona przez miesiąc z pracy zrozumiałam jaką wartość ma dla mnie praca i kontakt z ludźmi, miałam głęboką depresję. W zasadzie nie umiem oderwać się od pracy i nie odpoczywam – dodaje. W wolnych chwilach zajmuje się wnukiem i to daje jej odetchnąć. Bycie babcią też uwrażliwia – twierdzi Małgorzata Karwowska.

Głosować można na stronie bydgoszcz.gra.fm