Konferencja o kulturze fizycznej i zdrowiu

Wobec nowych wyzwań współczesnego świata i niedostatku skutecznych perspektywicznie rozwiązań, edukacja, szczególnie edukacja zdrowia, wydaje się być wyzwaniem, ale i priorytetowym celem. Związane z tym zadanie podejmowania dyskursów, w ramach szeroko pojętej kultury fizycznej i działań skierowanych na dobro człowieka jest możliwe dzięki przyjęciu aksjomatu, że człowiek jest osobą, która powinna rozwijać się wielowymiarowo. Celem konferencji jest więc skonfrontowanie różnych refleksji, propozycji, rozwiązań istotnych dla współczesnej teorii i praktyki wychowania do kultury fizycznej i zdrowia. Stanowi zatem próbę wyznaczenia nowej i jednolitej perspektywy dla kształtowania umiejętności, które będą służyły integralnemu rozwojowi człowieka.

Konferencja zaplanowana została 26 kwietnia 2013 roku. Jej program zawiera propozycje nie tylko dla  naukowców, ale również panele dla studentów i nauczycieli. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w komunikatach konferencji. Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji!