Certyfikowane szkolenia dla studentów UKW

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będą dobrze przygotowani do poruszania się po rynku pracy. Bardzo często brak umiejętności radzenia sobie z konkurencją w szukaniu pracodawców i samych rozmów kwalifikacyjnych są przyczyną tego, że to konkurenci otrzymują lepsze oferty. Pracodawcy i rynek pracy mają coraz wyższe oczekiwania dotyczące tzw.: „kompetencji miękkich”. Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego właśnie rusza cykl warsztatów i szkoleń, które dadzą znakomite kompetencje, jakie studenci będą mogli wykorzystać jeszcze w czasie studiów, ale przede wszystkim, w czasie poszukiwania ofert pracy.

Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej organizuje ponad 200 godzin szkoleń grupowych i indywidulanych. Studenci, którzy wezmą w nich udział, otrzymają certyfikaty świetnie pasujące do składanych w przyszłości CV. Na warsztatach i szkoleniach będzie można zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, prowadzenia własnej firmy, zarządzania czasem i organizacją pracy oraz negocjacji w biznesie.

Takie kompetencje są wysoko cenione przez pracodawców, bo pokazują, że absolwent jest nie tylko znakomicie wykształcony w kierunku, jaki ukończył, ale także bardzo dobrze przygotowany do świetnej organizacji i nawiązywania trwałych relacji w nowym miejscu pracy. Takie zalety oznaczają także, że nowy pracownik chętnie rozwija swoje umiejętności i zdobywa nową wiedzę.

W obecnych czasach takie podejście i dodatkowe umiejętności dają przewagę w znalezieniu pracy. Na UKW właśnie zaczyna się pierwszy cykl szkoleń, ale kolejny jest już przygotowany i będzie nie mniej atrakcyjny. Całość możliwa jest dzięki projektowi Zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych w promowaniu osiągnięć ośrodków naukowo-badawczych. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (dofinansowanie aż w 90% Programem „Kreator Innowacyjności - Wsparcie Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej”).

W sumie od marca do czerwca 2013 roku zostanie zorganizowanych blisko 300 godzin warsztatów i szkoleń z różnych obszarów nauki i gospodarki, odbędą się dwie konferencje naukowo – biznesowe. W ramach projektu powstanie także profesjonalne studio telewizyjne, które będzie służyło Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego zarówno w promowaniu osiągnięć naukowych jego pracowników i studentów, jak i samym studentom podczas zajęć z przedmiotu Pracownia telewizyjna. Chętni będą mogli także nauczyć się montażu oraz realizacji profesjonalnych materiałów dziennikarskich i filmowych pod okiem specjalistów.

W trakcie trwania projektu zostanie również uruchomiona platforma multimedialna, na której zostaną umieszczone osiągnięcia naukowców UKW, a których oferta skierowana będzie do biznesu. Pracownia telewizyjna pomoże pokazać tę ofertę w postaci profesjonalnych filmów promocyjnych. Również w ich tworzeniu swój udział będą mieli studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, bo to przy ich udziale powstaną scenariusze do filmów oraz same produkcje.