O etyce dziennikarskiej z Maciejem Iłowieckim

Maciej Iłowiecki, dziennikarz, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, były prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odwiedzi 21 marca Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaprosiła Pana Macieja Iłowieckiego – znanego dziennikarza i publicystę, eksperta od spraw mediów, uczestnika (ze strony „Solidarności”) rozmów Okrągłego Stołu, w latach 1990-1993 prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, byłego zastępcy przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Maciej Iłowiecki jest także wykładowcą z zakresu medioznawstwa i etyki mediów w kilku uczelniach oraz autorem kilkunastu książek poświęconych problematyce mediów. Bardzo interesujące są jego publikacje z zakresu etyki mediów i manipulacji w mediach.

Spotkanie ze studentami dziennikarstwa, społecznością akademicką i przedstawicielami mediów odbędzie się 21 marca br. o godz. 11.00 w Auli Mikotoksyn przy ul. Chodkiewicza 30. Połączone będzie z promocją  najnowszej pozycji książkowej autorstwa Macieja Iłowieckiego pod tytułem „Pilnowanie strażników. Etyka dziennikarska w praktyce”. Książka poświęcona jest roli dziennikarzy jako wykonawców  zawodu zaufania publicznego. Ze względu na bardzo istotną w obecnych czasach tematykę oraz doświadczenie zawodowe Autora, spotkanie będzie niezwykle cennym doświadczeniem dla studentów.