Konferencja: Jak połączyć naukę z biznesem?

Konferencja: Jak połączyć naukę z biznesem?

Nie od dziś wiadomo, że nauka nie może funkcjonować bez biznesu - i odwrotnie. O tym, jak bardzo przenikają się te dwie dziedziny życia i jak wykorzystać te relacje, będzie można dowiedzieć się na konferencji "Nauka i Biznes: Relacje. Innowacje. Przyszłość", na którą zapraszamy 20 i 21.marca.

Konferencja kierowana jest do naukowców oraz przedsiębiorców, którzy mają już doświadczenia we współpracy na linii: nauka biznes oraz do tych, którzy taką współpracę dopiero zamierzają rozpocząć.Połączenie biznesu z nauką jest dzisiaj niezbędnym elementem innowacyjnej gospodarki. Wykłady i warsztaty opierać się będą na takich zagadnieniach jak gospodarka oparta na wiedzy oraz wzajemne korzyści ze współpracy środowiska naukowego i biznesu. Organizatorem jest Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej przy Pl. Kościeleckich – Aula (S.28)

20.03.2013

09.30 – 10.00 rejestracja uczestników
10.00 - 10.15 Otwarcie konferencji – dr hab. Grażyna Sawicka, prof. nadzw. Koordynator projektu: „Zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych w promowaniu osiągnięć ośrodków naukowo badawczych w ramach Programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”

PANEL TEMATYCZNY: Innowacyjność i przedsiębiorczość przyszłością nauki
10.30 – 11.00 Radosław Ratajczak, Dyrektor AiP w Bydgoszczy - Przedsiębiorczość przyszłością budowy potencjału miasta.
11.00 – 11.30 Przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - Przyszłość środków finansowych na innowacyjność nauki dla biznesu w świetle puli finansowej Unii Europejskiej. 11.30 – 11.45 Dyskusja panelowa
11.45 – 12.15 Przerwa kawowa

PANEL TEMATYCZNY: Szanse i ograniczenia z punktu widzenia gospodarki i rozwoju badawczego.
12.15 – 12.45 Michał Majcherek, Kujawsko – Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, Kierownik projektu „Voucher badawczy” - Sytuacja i oczekiwania gospodarki regionu wobec innowacyjnych rozwiązań nauki.
12.45 – 13.15 Przedstawiciele obszaru gospodarki - Przyszłość innowacyjności obszaru nauka – biznes szansą na rozwój gospodarki i regionu.
13.15 – 13.45 Dr n tech. Katarzyna Kazimierska-Drobny; Kierownik projektu: „Przedsiębiorczość akademicka dźwignią rozwoju innowacyjnej gospodarki WKP” - Praktyczne rozwiązania współpracy jednostek naukowych dla badań i biznesu
13.45 – 14.15 Dr inż. Marek Macko, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki UKW - Rola podmiotów społecznych w działaniach nauki na rzecz biznesu.
14.15 – 15.00 Dyskusja panelowa

21.03.2013r.

09.00 – 15.00 Konsultacje indywidualne dla studentów i pracowników dydaktycznych UKW oraz pozostałych uczelni w regionie dotyczące przedsiębiorczości sektora naukowego.

Uczestnictwo i wstęp na konferencję są bezpłatne.Organizatorom ułatwią realizację wydarzenia wcześniejsze zgłoszenia uczestnictwa wysłane na adres e-mail: rzecznik@ukw.edu.pl.