Konferencja o Witoldzie Lutosławskim

W tym roku mija setna urodzin znanego kompozytora i to właśnie Witoldowi Lutosławskiemu będzie poświęcona ta konferencja. Instytut Edukacji Muzycznej zaprasza na nią 19 marca 2013 roku, o godz.10:00

Ogólnopolska Konferencja pt"Witold Lutosławski - refleksje nad twórczością" jest organizowana z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora. Jej celem jest przybliżenie sylwetki kompozytora jako człowieka i artysty, jego bogatego dorobku kompozytorskiego, ukazanie jego specyficznego języka dźwiękowego, a także percepcja jego muzyki wśród szerokich rzesz odbiorców oraz znaczenia tego dorobku dla polskiej kultury muzycznej.

Wezmą w niej udział muzykolodzy, teoretycy muzyki i historycy sztuki z różnych ośrodków akademickich Polski - w tym także prezes Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego red. Grzegorz Michalski. Konferencja przeznaczona jest dla muzyków, melomanów, a przede wszystkim dla studentów Instytutu Edukacji Muzycznej oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, aby mogli poszerzyć zakres wiedzy o znajomość współczesnych technik kompozytorskich, nowatorskiego języka muzycznego i polskiej muzyki XX wieku, której W. Lutosławski był jednym z najwybitniejszych twórców. Propagowaniu muzyki Lutosławskiego służyć będzie również koncert kompozytorski, który towarzyszyć będzie wspomnianej konferencji.

Konfenrecja jest organizowana przez Instytut Edukacji Muzycznej 19 marca 2013 roku przez Katedrę Teorii Muzyki Instytutu Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy. Bliższych informacji udziela Katedra Teorii Muzyki IEM UKW w Bydgoszczy  i Kierownik Katedry prof. zw. Grzegorz Rubin.