Artur Puzio przed mistrzostwami świata

W najbliższy weekend w Ergo Arenie w Trójmieście odbędą się Mistrzostwa Świata we Freestyle’u Motocrossie. Wystartuje w nich student wychowania fizycznego UKW, Artur Puzio.

Freeestyle motocross to widowiskowe imprezy, gdzie granice naszej wyobraźni zostają mocno poszerzone, co jest spowodowane niezwykłym, podniebnymi trikami. W Polsce nie za często gościmy zawodników ze światowej czołówki, ale taka okazja nadarza się właśnie w najbliższa sobotę 23 marca. W gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się druga odsłona tegorocznej rywalizacji najlepszych zawodników globu, czyli Mistrzostwa Świata Night of the Jumps. Na liście startowej znajduje się zawodnik klubu WSM Chełmiec i zarazem student wychowania fizycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Artur Puzio. Przygotowania do tej imprezy reprezentantowi Polski pokrzyżowała jesienna kontuzja kolana, ale mistrz Polski FMX nie poddaje się.

- Staram się skakać codziennie, szlifując moje dotychczasowe tricki, ale przyznać muszę, że skupiam się głównie na powrocie do formy po kontuzji. Na sali akrobatycznej robię wszystko, by doprowadzić kolano do pełnej sprawności. Za kilka dni planuję moment kulminacyjny moich przygotowań do MŚ, gdzie będę dopracowywał backflipy oraz trick niespodziankę. Oczywiście w ERGO ARENIE będę się starał wypaść jak najlepiej, ale pewnych rzeczy niestety się nie przeskoczy. Noga cały czas daje o sobie znać, więc szczyt formy, który planowałem na polską rundę Mistrzostw Świata, może się przesunąć o kilka tygodni. Mimo problemów na treningach, niezależnie od pogody, daję z siebie wszystko i mam nadzieje, że to zaprocentuje w ciepłej, bezwietrznej hali – zapowiada Artur Puzio.

Sobotnia impreza rozpocznie się o 19 w Ergo Arenie. Przed oficjalnym otwarciem będzie okazja do spotkania z takimi zawodnikami jak Dany Torres i Libor Podmol i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Nam pozostaje trzymać kciuki za Artura i życzyć jak najwyższych lotów!