Młodzież i media - konferencja

Zapraszamy do udziału w Konferencji Młodzież i Media organizowanej przez Koło Inicjatywy Dziennikarskiej Atheneum przy współpracy z Instytutem Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa oraz Katedrą Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, która odbędzie się 12 kwietnia 2013 r w Auli Mikotoksyn przy ul. Chodkiewicza 30.

Wydarzenie adresowane do licealistów i studentów ma na celu popularyzację szeroko pojętej żurnalistyki. Jej uczestnicy będą mieli niecodzienną możliwość zapoznania się z praktyczną stroną zawodu dziennikarza przez aktywne uczestnictwo w panelach dyskusyjnych i warsztatach. Gośćmi konferencji będą:

• Monika Siwak-Waloszewska (Radio PiK),
  • Renata Dąbrowska („Gazeta Wyborcza Traójmiasto”),
  • Małgorzata Rogatty (TVP Bydgoszcz),
  • Anna Trzcińska (TVP Bydgoszcz),
  • Roman Laudański („Gazeta Pomorska”),
  • Szymon Andrzejewski i Marcin Szymczak (BIK, Radio Kultura).

Ponadto, Młodzież i Media daje możliwość zobaczenia jak powstaje gazeta studencka (korekta i skład). Na proponowane panele i warsztaty (prasowy, telewizyjny i radiowy) obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej: www.atheneum.bydgoszcz.pl.

Organizatorzy przedsięwzięcia zaplanowali również konkurs na najlepszy reportaż dla licealistów oraz studentów. Główną wygraną, która zostanie przyznana w dwóch kategoriach (studenci i licealiści), jest nagroda pieniężna w wysokości 300 zł ufundowana przez Rektora UKW. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają upominki od Wydawnictwa Naukowego PWN i Teatru Polskiego Bydgoszcz. Aby wziąć udział należy stworzyć reportaż prasowy o dowolnej tematyce do 15 tys. znaków i wraz ze zgłoszeniem (imię, nazwisko uczestnika oraz nauczyciela prowadzącego – w przypadku licealistów – nazwę szkoły lub uczelni, kierunek i rok studiów) przesłać go do 30 marca 2013r na adres e-mail: mim@konkurs.ukw.edu.pl.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej: www.atheneum.bydgoszcz.pl