"Moje Pomorze" - konkurs fotograficzny

Już po raz szósty zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Moje Pomorze".

W tym roku jury w składzie : art. fot. dr Witold Jurkiewicz, art. fot. Andrzej Baturo, art. fot. Witold Węgrzyn, oceni zdjęcia w czterech kategoriach:
I Ziemia
Krajobraz miast i wsi; pejzaż w rozumieniu tradycyjnym oraz pejzaż miejski i industrialny; przyroda; ekologia; cywilizacja – przykłady pozytywne i negatywne.
II Ludzie
Portret; człowiek w codziennych sytuacjach – w pracy i w domu; dzieci i dorośli; społeczność – jak żyjemy i mieszkamy, jak pracujemy, jak spędzamy wolny czas; rekreacja i turystyka; człowiek we wszystkich aspektach swojego życia.
III Wydarzenia
Polityka, kultura, sport, sytuacje dramatyczne, obrzędowość
IV Eksperyment twórczy
Kreatywne wykorzystanie fotografii.

Jury przyzna następujące nagrody:
1) Grand Prix –. Zostanie nim wyróżniona fotografia o najwyższej wartości informacyjnej, merytorycznej i technicznej, cechująca się oryginalną wizją autora. Temu wyróżnieniu towarzyszy nagroda pieniężna w wysokości 1500zł.
2) Nagroda Specjalna Jury – połączona z nagrodą rzeczową.
2) 4 równorzędne I nagrody, po jednej dla każdej kategorii, w postaci bezpłatnego rocznego uczestnictwa w zajęciach TSF w Sopocie, w wybranej grupie Policealnej Szkoły Zaocznej lub Policealnej Szkoły Wieczorowej oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów
4) 4 równorzędne II nagrody - bezpłatne uczestnictwo w zajęciach TSF w Sopocie, w wybranej grupie Policealnej Szkoły Zaocznej lub Policealnej Szkoły Wieczorowej przez jeden semestr,
5) wyróżnienia – zakwalifikowanie prac do wystawy pokonkursowej.

Zdjęcia można dostarczyć osobiście lub przesłać na adres szkoły (Al. Niepodległości 792/6 81-805 Sopot ) do 30 kwietnia 2013 - decyduje data stempla pocztowego.

Patroni honorowi : Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Prezydent Słupska Maciej Tadeusz Kobyliński, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab . Bernard Lammek, Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż . Henryk Krawczyk.
Patroni medialni : Miesięcznik Foto - Kurier, Radio Gdańsk, Szlachetna Fotografia
Nagrody ufundowali: Wydawnictwo Helion, Szlachetna Fotografia, Trójmiejska Szkoła Fotografii.