O rekonstrukcjach historycznych na UKW

Ci, którzy pojawili się na I Bydgoskim Seminarium Rekonstrukcji Historycznej „Młodość historii” mogli odnieść wrażenie, że przenieśli się w czasie kilka epok wstecz. Szlachcianki, możni panowie oraz żołnierze walczący w okopach II wojny światowej zagościli w Copernicanum UKW.

Seminarium Rekonstrukcji Historycznej, zorganizowane 22 marca, było pierwszą tego typu imprezą na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Było tam coś dla ducha i dla ciała, ponieważ na seminarium złożyła się część wykładowa jak i pokazowa. Uczestniczy grup rekonstrukcyjnych oraz historycy przybliżyli gościom fenomen tych historycznych inscenizacji oraz prawne aspekty organizacji takiego przedsięwzięcia. Mimo zimowych warunków atmosferycznych, udało się przeprowadzić również pokazy walk rycerskich i średniowiecznej kuchni, a huk armaty zapewne było słychać nie tylko w okolicy Copernicanum.

Impreza ta była również okazją do przybliżenia nowej specjalności na kierunku historia – rekonstrukcje historyczne. O tym, jak organizować i planować takie imprezy będą mogli już dowiedzieć się studenci, którzy rozpoczną naukę na UKW w październiku.