Niegrzeczność, interakcja, komunikacja

Zapraszamy na międzynarodową konferencję pod nazwą Niegrzeczność, interakcja, komunikacja 23 i 24 maja 2013 roku w Bydgoszczy. Organizatorami konferencji są: Zakład Stylistyki i Pragmatyki Językowej Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa oraz Katedra Filologii Angielskiej Instytutu Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Konferencja ma na celu wymianę doświadczeń i wzmocnienie współpracy między badaczami z różnych ośrodków w kraju i za granicą. Celem naszej konferencji jest stworzenie forum wymiany myśli między badaczami, tak językoznawcami, jak i przedstawicielami innych dyscyplin badawczych, z Polski i z zagranicy. Przede wszystkim chcielibyśmy – zgodnie ze sformułowaniem tematu – zwrócić uwagę na zagadnienie niegrzeczności, zarówno językowej, jak i pozajęzykowej, w rozmaitych językach oraz kulturach. Interesują nas ujęcia pragmatyczne i socjolingwistyczne (nie)grzeczności. Przedmiotem rozważań mogą być również obszary badawcze wykraczające poza językoznawstwo, w których ujmuje się kwestię (nie)grzeczności z perspektywy psychologicznej, politologicznej, społecznej, komunikacji międzykulturowej, medioznawczej itp.

Wykłady plenarne wygłoszą między innymi: prof. Małgorzata Marcjanik (UW), prof. Marek Łaziński (UW), prof. Ewa Bogdanowska-Jakubowska (UŚ). Zaproszenie do Rady Naukowej przyjęli znani i uznani badacze z Polski i zagranicy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami aktualizowanymi na stronie konferencji pod nazwą: impolin.com.pl

Językami konferencji są język polski i język angielski.

Wykłady w języku polskim będą tłumaczone symultanicznie na język angielski, wykłady wygłoszone w języku angielskim będą również tłumaczone symultanicznie na język polski.

Opłata konferencyjna wynosi 250 PLN i obejmuje materiały konferencyjne, publikację, bankiet. Opłata nie obejmuje noclegów. Uczestnicy proszeni są o dokonanie rezerwacji noclegów we własnym zakresie. Opłatę za uczestnictwo w konferencji prosimy uiścić do 30 kwietnia 2013 roku przelewem bankowym na konto:

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

Kredyt Bank S.A. O/Bydgoszcz

92 1500 1360 1213 6001 8602 0000 z dopiskiem Impolin.

Licząc na przyjęcie naszego zaproszenia, prosimy o zgłaszanie propozycji referatów (imię i nazwisko autora/autorki, stopień naukowy, afiliacja, temat i krótkie streszczenie) do 30 stycznia 2013 roku na adres: monilka79@wp.pl lub pocztą na adres: IFPiK UKW, ul. Jagiellońska 11, 85-067 Bydgoszcz (z dopiskiem dr Monika Peplińska-Narloch).

Łączymy wyrazy szacunku

dr hab. Małgorzata Święcicka, prof. nadzw. Kierownik Zakładu Stylistyki i Pragmatyki Językowej
dr Monika Peplińska-Narloch sekretarz naukowy konferencji

Zdjęcia z konferencji są dostępne w galerii.