Spotkanie z prof. Balcerowiczem

Już w piątek, 12 kwietnia wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy!

Forum Obywatelskiego Rozwoju, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego  oraz Instytut Nauk Politycznych UKW zapraszają na wykład otwarty w ramach Wszechnicy Uniwersyteckiej prof. Leszka Balcerowicza "Odkrywając wolność". Wykład jest częścią obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu dotrzeć do kilkuset tysięcy ludzi i ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. Dotychczas kilkudziesięciu wykładów o wolności w różnych miastach Polski wysłuchało łącznie około 10 tys. osób.

W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów". Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.

Po wykładzie będzie można kupić książkę "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów" i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.

Wykład odbędzie się 12 kwietnia 2013 (piątek) w godzinach 13:30 – 15:00 w Auli Copernicanum, przy ul. Kopernika 1.

Serdecznie zapraszamy!

Plan Spotkania 12.04.2013 z Profesorem Leszkiem Balcerowiczem w ramach wykładów otwartych Wszechnicy Uniwersyteckiej UKW:

• 13:30-14:45
    Wykład Pana Profesora wraz z dyskusją
  • 14:45-15:00
    Podpisywanie książek
  • 15:00-15:20
    Konferencja prasowa i rozmowy z dziennikarzami
  • 15:20-15:30
    Indywidualny wywiad z Profesorem