Kolejne szkolenia dla studentów UKW

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będą dobrze przygotowani do poruszania się po rynku pracy. Bardzo często brak umiejętności radzenia sobie z konkurencją w szukaniu pracodawców i samych rozmów kwalifikacyjnych są przyczyną tego, że to konkurenci otrzymują lepsze oferty. Pracodawcy i rynek pracy mają coraz wyższe oczekiwania dotyczące tzw.: „kompetencji miękkich”. Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego właśnie rusza drugi cykl warsztatów i szkoleń, które dadzą znakomite kompetencje, jakie studenci będą mogli wykorzystać jeszcze w czasie studiów, ale przede wszystkim, w czasie poszukiwania ofert pracy lub zakładania własnej firmy.

Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w tym roku organizuje łącznie ponad 200 godzin szkoleń grupowych i indywidulanych. Studenci, którzy wezmą w nich udział, otrzymają certyfikaty świetnie pasujące do składanych w przyszłości CV. Na warsztatach i szkoleniach będzie można zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu: przedsiębiorczości, prowadzenia własnej firmy, zarządzania czasem i organizacją pracy oraz negocjacji w biznesie.

Takie kompetencje są wysoko cenione przez pracodawców, bo pokazują, że absolwent jest nie tylko znakomicie wykształcony w kierunku, jaki ukończył, ale także bardzo dobrze przygotowany do świetnej organizacji i nawiązywania trwałych relacji w nowym miejscu pracy. Takie zalety oznaczają także, że nowy pracownik chętnie rozwija swoje umiejętności i zdobywa nową wiedzę.

W obecnych czasach takie podejście i dodatkowe umiejętności dają przewagę w znalezieniu pracy. Na UKW właśnie zaczyna się pierwszy cykl szkoleń, ale kolejny jest już przygotowany i będzie nie mniej atrakcyjny. Całość możliwa jest dzięki projektowi Zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych w promowaniu osiągnięć ośrodków naukowo-badawczych. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (dofinansowanie aż w 90% Programem „Kreator Innowacyjności - Wsparcie Innowacyjnej Przedsiębiorczości Akademickiej”).

Już teraz można zapisać się na kolejny cykl szkoleń, po których zdobyć będzie można certyfikaty ich ukończenia.
Każde ze szkoleń, to oddzielny certyfikat jego ukończenia. Szkolenia będą dotyczyć:

1. Zarządzanie czasem i organizacją pracy w otoczeniu biznesowym.
  2. Negocjacje i przedsiębiorczość w biznesie.
  3. Marketing i promocja w gospodarce rynkowej.
  4. Kreacja wizerunku z elementami komunikacji interpersonalnej.

Chętni studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego mogą zapisać się na nie wysyłając zgłoszenie na adres rzecznik@ukw.edu.pl. W treści prosimy o podanie: imienia, nazwiska, roku i kierunku studiów oraz danych kontaktowych (nr telefonu / adres e-mail).
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 12 kwietnia 2013r.
Ilość miejsc jest ograniczona, a decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Terminy szkoleń zostaną ustalone po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń i w miarę możliwości zostaną dopasowane do planów zajęć studentów, którzy przesłali zgłoszenia (podane zostaną alternatywne terminy).