Warsztaty Metodologii Jakościowych

W dniach 11 i 12 kwietnia 2013 na UKW zorganizowano Warsztaty Metodologii Jakościowych nt.: "Jakość w badaniach jakościowych".
Po raz czwarty zaproszono pedagogów, psychologów, socjologów i antropologów na Warsztaty Metodologii Jakościowych, których celem jest wymiana doświadczeń z zakresu jakościowych (interpretatywnych, rekonstrukcyjnych) badań społecznych. Po raz pierwszy udział wzięli w tym spotkaniu badacze z innych krajów, którym bliskie są metodologie jakościowe.

Warsztaty miały charakter roboczy, jednym z założeń była wspólna praca z konkretnymi „danymi” empirycznymi (tekstami, zdjęciami, filmami) i ich analiza z wykorzystaniem metod jakościowych. Badania jakościowe są (również) sztuką, a ta wymaga praktyki, spotkania z inspiracjami, otwartości na różnorodność technik i wrażliwości badawczej – tego nie zabrakło w czasie warsztatów. Tematem wiodącym tegorocznych Warsztatów była „Jakość w badaniach jakościowych”.

Organizatorzy tegorocznych Warsztatów: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (Instytut Pedagogiki, Zakład Dydaktyki) oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.