Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2013

Zapraszamy do udziału w konkursie „Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2013”, który odbędzie się 22 kwietnia 2013 na Wydziale Humanistycznym UKW, ul. Grabowa 2, o godz.11:00.

Organizatorami są Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz pracownicy Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego im I. Kanta z Kaliningradu. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Bydgoszczy i Konsula Federacji Rosyjskiej w Gdańsku.

Dyktando odbędzie się na dwóch poziomach. Pierwszy z nich: podstawowy jest adresowany do studentów, którzy rozpoczęli w bieżącym roku naukę języka rosyjskiego, oraz do uczniów szkół średnich. Drugi – do zaawansowanych studentów starszych roczników.

Uroczyste otwarcie będzie o godzinie 11.00, pierwszy etap o godz.11.30, II etap o godz.13.30. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród: dla uczniów szkół średnich odbędzie się o godz.13.00, a dla wszystkich studentów etapu I i II o godz. 15.00.

Liczymy na aktywny udział młodzieży. Będzie to wspaniała okazja do pogłębienia znajomości języka rosyjskiego. Zaproszeni do współudziału goście z Kaliningradu stworzą możliwość kontaktu z żywym językiem rosyjskim. Dla najlepszych uczestników przewidziane są interesujące nagrody.

Zgłoszenia (do 15 kwietnia 2013) oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adresy:
dr Milena Chomik milenachomik@gmail.com
lub mgr Danuta Graczyk danuta.graczyk@gmail.com