Sukces Zakładu Fizjologii i Toksykologii

Zakład Fizjologii i Toksykologii Instytutu Biologii Eksperymentalnej podpisał kolejną umowę międzyrządową.

W dniu 9 kwietnia 2013 r. odbyło się w Wiedniu posiedzenie Polsko-Austriackiej Grupy Roboczej ds. współpracy naukowo-technicznej, powołanej zgodnie z artykułem 19 Umowy między Polską Rzecząpospolitą Ludową a Republiką Austrii o współpracy kulturalnej i naukowej, podpisanej w Wiedniu w dniu 14 czerwca 1972 roku. W trakcie spotkania strony wymieniły informacje na temat zmian zachodzących polityce naukowej obu państw i zmian w ministerstwach oraz dokonały wyboru nowych projektów wspierających mobilność naukowców w okresie od 01 maja 2013 r. do 30 kwietnia 2015 r. Wśród wybranych projektów znalazł się temat „Health realated pilot studies with emerging mycotoxins citrinin, T-2 and HT-2 toxin” zgłoszony przez Zakład Fizjologii i Toksykologii, Instytutu Biologii Eksperymentalnej, Wydziału Nauk Przyrodniczych, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy razem z Institut für Tierenährung und Funktionelle Pflanzenstoffe Veterinärmedizinische Universität Wien. Koordynatorem strony polskiej jest dr Magdalena Twarużek z Zakładu Fizjologii i Toksykologii natomiast strony austriackiej prof. Josef Böhm Wykonawcami projektu po stronie polskiej będą: prof. dr hab. inż. Jan Grajewski, mgr Anna Błajet-Kosicka, mgr inż. Katarzyna Kuźmińska oraz mgr Robert Kosicki. Należy podkreślić, że jest to druga umowa międzyrządowa realizowana obecnie przez Zakład Fizjologii i Toksykologii. W grudniu 2012 roku przyjęty został temat realizowany z Ludwig-Maximilians-Universität München.

Więcej informacji na stronie: