Bydgoszcz. Kreujmy zmiany - debata

Akademia Przyszłości w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz oraz Uniwersyteckie Centrum Kultury i Medów zapraszają na debatę „Bydgoszcz. Kreujmy zmiany”, która odbędzie się 17 kwietnia o godz. 17:30 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego przy ul. Chodkiewicza 30 w Auli Mikotoksyn. Organizatorzy tej debaty chcą wygenerować przestrzeń do dyskusji nad rozwojem miasta, a jako jeden z jego czynników wskazują na społeczne zaangażowanie młodych ludzi. Właśnie tej kwestii będzie poświęcone środowe spotkanie, dlatego zaproszenie jest kierowane w szczególności do studentów, kół naukowych oraz młodych przedsiębiorców związanych z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości. Debata ta ma zainaugurować cykl spotkań, na których będą przedstawiane różne wizje Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy.

Plan debaty
1. Wprowadzenie.
2. Bydgoszcz za 20 lat – prezentacja Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska.
3. Teza spotkania: zmiany wymagają zaangażowania społecznego, którego obecnie brakuje w śr ód młodych ludzi (stąd zaproszeni goście – osoby zaangażowane, które być może znają odpowiedź na pytanie, jak sprawić, aby ich rówieśnicy byli zaangażowani).
4. Dyskusja: jak zaangażować społecznie młodych, aby podejmowali działania w kierunku zmiany swojego miasta i społeczeństwa?
5. Zestawienie propozycji z dyskusji.
6. Zakończenie.