Sukcesy studentek i studentów na ergometrze wioślarskim

Nasi studenci po raz kolejny potwierdzili, że są potęgą wioślarską w naszym kraju. Studentki i studentki UKW okazali się najlepsi w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz Uniwersytetów w Akademickich Mistrzostwach na Ergometrze Wioślarskim.

Zawody odbyły się 14 kwietnia 2013 roku w Warszawie i zakończyły olbrzymim sukcesem studentek i studentów naszej uczelni. Do tegorocznych mistrzostw została zgłoszona rekordowa ilość uczestników – 632, a rywalizacja była zacięta.

Nie zabrakło również sukcesów indywidualnych,  srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty w klasyfikacji uniwersytetów zdobyła Monika Ciaciuch a medale brązowe w klasyfikacji uniwersytetów Joanna Dittmann i Miłosław Kędzierski.
Generalna klasyfikacja drużynowa kobiet:

• 1. miejsce - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  -  431 punktów
  • 2. miejsce - Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu  -  419
  • 3. miejsce - Uniwersytet Rolniczy w Krakowie  -  403,5

Generalna klasyfikacja drużynowa mężczyzn:

• 1. miejsce - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  -  1168,5
  • 2. miejsce - Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy  -  1117,5
  • 3. miejsce - Politechnika Gdańska  -  1110

A oto składy naszych złotych zespołów:  Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Magdalena Kopkowska, Magdalena Kubiak, Patrycja Wełnińska i Paulina Straszewska - kobiety i Miłosław Kędzierski, Michał Chrustowski, Dawid Kowalkowski, Jarosław Porczek, Adam Mrotek, Jakub Truszkowski, Robert Rżeński i Krzysztof Kotulski - mężczyźni.
Nasi studenci na co dzień trenują w Lotto Bydgostii, Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim, Bydgoskim Klubie Wioślarek i AZS Gorzów Wlkp., którym to klubom również serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Trenerem naszych wioślarek i wioślarzy jest Lech Olszewski a kierownikiem ekipy był Krzysztof Kościański.