15-lecie województwa kujawsko-pomorskiego - konferencja odwołana

Szanowni Państwo

Dziękujemy za zainteresowanie naszą konferencją. Niestety z przykrością zmuszeni jesteśmy zakomunikować, iż konferencja "15-lecie województwa kujawsko- pomorskiego: historia, rozwój, perspektywy", z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 28 i 29 maja 2013 r. O nowej dacie (najprawdopodobniej w pierwszych miesiącach przyszłego roku akademickiego 2013/2014) zostaną państwo poinformowani z wyprzedzeniem.
Serdecznie przepraszamy za nieplanowaną zmianę, licząc jednocześnie na aktywne uczestnictwo w nowym terminie.

W przyszłym roku mija 15 lat od momentu powstania województwa kujawsko-pomorskiego. Historii i perspektyw rozwoju naszego regionu będzie dotyczyła konferencja, na którą zapraszamy 28-29 maja.

Instytut Nauk Politycznych, Uczelniana Rada Doktorantów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Kujawsko-Pomorskie Porozumienie Doktorantów serdecznie zapraszają na konferencję pod patronatem JM Rektora UKW prof. dr hab. Janusza Ostoja- Zagórskiego, „15-lecie województwa kujawsko-pomorskiego: historia, rozwój, perspektywy”. Będzie ona połączona z wystawą artystyczną poświęconą Bydgoszczy.  Konferencja odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, a wystawa pod patronatem Wojewody Kujawsko- Pomorskiego Ewy Mes.

Celem debaty będzie próba refleksji naukowej dotyczącej 15-letniej historii i rozwoju województwa oraz perspektyw, które przed nim stoją. Powstanie w 1999 roku województwa kujawsko-pomorskiego ze stolicą w Bydgoszczy i Toruniu otworzyło przed regionem nowe szanse i wyzwania związane z podziałem administracyjnym. Nie ulega wątpliwości, że konflikt między Bydgoszczą a Toruniem dotyczący statusu obu miast był elementem dominującym w debacie publicznej przez ostatnie 15 lat. Nie można jednak zapomnieć, że w cieniu sporu pozostają problemy miast i samorządów sąsiednich.

W związku z podejmowaną problematyką bloki dyskusyjne obejmować będą:

• historię województwa kujawsko-pomorskiego od jego powstania oraz kontrowersje towarzyszące jego tworzeniu,
  • problem metropolii,
  • wizerunek samorządów w optyce mediach lokalnych,
  • zagadnienia dotyczące problemów społecznych, edukacji, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa, ekologii, sportu, kultury, urbanizacji i innych,
  • kwestie dotyczące polityki regionalnej i lokalnej,
  • kondycja województwa kujawsko-pomorskiego w kontekście ogólnopolskim.

Zaproszenie na konferencję jest kierowane do politologów, socjologów, filozofów, kulturoznawców, historyków, pedagogów, studentów nauk medycznych i nauk techniczno-przyrodniczych oraz przedstawicieli organizacji samorządowych. Abstrakty (250-500 wyrazów) oraz zgłoszenia na wystawę prosimy nadsyłać na adres: 15lecie.konferencja@gmail.com do 10.05.2013 r. Konferencja wraz z wystawą prac odbędzie się w dniach 28-29 maja 2013 roku w Bydgoszczy. W związku z planowaną publikacją opłata konferencyjna wynosi 50 zł. Uroczyste wręczenie nagród za trzy najlepsze prace (w każdej kategorii wiekowej) biorące udział w wystawie, nastąpi drugiego dnia konferencji.

Więcej informacji na stronie: konferencji oraz na profilu na facebooku