Wyróżnienie dla twórców Kroniki Bydgoskiej

Kronika Bydgoska współtworzona przez pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy znalazła się na liście czasopism punktowanych MNiSW. Redaktorem naczelnym Kroniki jest prof. dr hab. Włodzimierz Jastrzębski, a w Radzie Programowo-Naukowej są prof. dr hab. M. Święcicka, prof. dr hab. J. Woźny

17 kwietnia 2013 zastępca Prezydenta Bydgoszczy Grażyna Ciemniak spotkała się z twórcami i autorami „Kroniki Bydgoskiej”, uroczystość była okazją do nagrodzenia osób zasłużonych dla wydawnictwa.

Rocznik „Kronika Bydgoska”, oprócz Kalendarza Bydgoskiego wydawany jest  przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy już od 1967 r. Na jej łamach są publikowane studia, szkice i materiały dotyczące przede wszystkim historii miasta i najbliższego regionu, ale także poświęcone problemom współczesności. Zamieszcza się także edycje źródłowe. Na łamach goszczą również biografie i wspomnienia. Czasopismo zawiera także materiały dyskusyjne i polemiczne, recenzje wydawnictw oraz komunikaty i informacje dotyczące działalności Towarzystwa.

Do tej pory wydano się 33 tomy "Kroniki Bydgoskiej" oraz jeden tom specjalny- w 1999 roku z okazji przyjazdu papieża Jana Pawła II do Bydgoszczy.

„Kronika”  jest źródłem bogatej wiedzy o Bydgoszczy, ale także stwarza środowisku naukowemu szansę publikowania swego dorobku. „Kronika Bydgoska” została umieszczona na liście czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zbiór  znajduje się w wykazie czasopism naukowych podlegających kryteriom i trybowi przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym i naukowcom. W tym roku redakcja została umieszczona na ministerialnej liście B, z trzema  punktami. Teraz pracownicy naukowi za każdy tekst umieszczony w „Kronice Bydgoskiej” otrzymują trzy punkty, które wliczane są  do dorobku naukowego.