Dr Tyburek rozpoczyna podróż życia

Dr Krzysztof Tyburek rozpoczął w sobotę, 20 kwietnia motocyklową podróż do Afryki Zachodniej. W ciągu 45 dni planuje zawitać do piętnastu krajów.

Dr Krzysztof Tyburek jest adiunktem w Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW. Opiekuje się również studentami przebywającymi na naszej Uczelni w ramach programu Erasmus.  Pracę na UKW postanowił połączyć ze swoją pasją, którą są motocyklowe podróże i w ten sposób zrodził się pomysł wyprawy do Afryki Zachodniej. Dr Tyburek chce odwiedzić uczelnie w Gambii, Gwinei, Maroko, Sierra Leone i w Senegalu i podjąć tam rozmowy o współpracy z UKW.

Sądzę, że możliwości wysyłania studentów na praktyki zagraniczne lub wymiany międzyuczelniane w znacznym stopniu zwiększy atrakcyjność ich CV dla potencjalnych pracodawców oraz pozwoli zapoznać się z rzeczywistością, o której najczęściej nie mają pojęcia – mówi dr Tyburek.

Patronat nad wyprawą sprawuje Rektor UKW prof. Janusz Ostoja-Zagórski oraz prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.