Rozwój Polskich Uczelni - konkurs

Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy ogłosił 2 konkursy na projekty finansowane z Funduszu Norweskiego: Rozwój Polskich Uczelni oraz Współpraca Instytucjonalna. Nabór projektów trwa do 7 czerwca 2013 r., do godz. 16.00.

W ramach konkursu  ROZWÓJ POLSKICH UCZELNI, działania realizowane w projektach powinny prowadzić do:

• rozwoju programów studiów w języku angielskim (wykładowym);
  • rozwoju wspólnych programów studiów (na poziomie licencjackim, magisterskim lub doktoranckim), prowadzących do uzyskania podwójnego dyplomu;
  • rozwoju nowych, innowacyjnych programów studiów, odpowiadającym nowym potrzebom i wyzwaniom pojawiającym się na poziomie krajowym lub europejskim;
  • przygotowania nowych kursów, modułów, specjalizacji, programów studiów;
  • utworzenia dwustopniowych programów studiów w oparciu o efekty kształcenia, z ECTS jako systemem transferu i akumulacji punktów;
  • rozwoju kultury jakości, w tym wewnętrznych systemów zapewniania jakości;
  • rozwoju programów studiów we współpracy z sektorem prywatnym.

Uprawnionymi wnioskodawcami są polskie uczelnie wyższe.
Partnerstwo instytucji z Polski i Norwegii jest obligatoryjne dla projektów mających na celu rozwój wspólnych programów studiów. W takich przypadkach uprawnione instytucje z Polski będą składać wniosek w imieniu całej grupy partnerskiej. W innych typach projektów partnerstwo będzie opcjonalne.

W ramach konkursu WSPÓŁPRACA INSTYTUCJONALNA,  projekty mogą dotyczyć następujących zagadnień:

• wsparcie dla współpracy instytucjonalnej w obszarze edukacji między instytucjami, w tym wymiana uczniów/studentów, nauczycieli oraz pracowników;
  • wsparcie dla współpracy instytucjonalnej w obszarze edukacji między instytucjami na rzecz realizacji zagadnień będących przedmiotem wspólnego zainteresowania;
  • rozwój lub przygotowanie nowych narzędzi i metod nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania opartego na technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK);
  • konferencje, seminaria, publikacje.

Uprawnieni wnioskodawcy:

Uprawnione instytucje z Polski mogą składać wnioski w imieniu grupy projektowej. Partnerstwo wymaga nawiązania przez instytucję z Polski współpracy z co najmniej jedną instytucją z Państwa-Darczyńcy.

Więcej informacji na stronie www.frse.org.pl.