Bilety do Filharmonii

Dla studentów UKW mamy kolejny konkurs! Dzięki współpracy z Filharmonią Pomorską mamy dla Was do wygrania podwójne zaproszenie na 2 koncerty. Koncert z okazji Dnia Europy – 8 maja oraz koncert z okazji 60-lecia Filharmonii Pomorskiej – 10 maja 2013.

Wystarczy wysłać do nas e-maila: promocja@ukw.edu.pl w tytule wpisując: EUROPA lub 60 LAT FILHARMONII(w zależności od tego ma jaki koncert chcecie wygrać bilety) do poniedziałku 6 maja do godz. 14.00, z podaniem imienia, nazwiska, kierunku studiów i numeru telefonu. Zwycięzców wyłonimy w drodze losowania. Odbiór wejściówek w Dziale Promocji UKW (ul. J. K. Chodkiewicza 30, skrzydło B, p. 61) w dniach 7-10.05. w godz. 8.00-15.00.

Opis koncertów, opracowanie ze strony www.filharmonia.bydgoszcz.pl:

Koncert  z okazji Dnia Europy

Zapraszamy 8 maja 2013 (środa) o godz. 19.00.

Wystąpią:

• Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
  • Marzena Diakun, dyrygent
  • Alina Mleczko, saksofon sopranowy, altowy

Podczas koncertu usłyszymy:

• Grudzień - Concerto na saksofon sopranowy i smyczki
  • Sielicki - Differentia specifica (una fantasia quasi tango) na saksofon sopranowy i smyczki
  • Kilar - Orawa
  • Derfel - Sonata e-moll na saksofon altowy i smyczki

Od 1964 Rada Europy celebruje  Dzień Europy -  jako Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej. W jego trakcie w siedzibie Rady Europy nie odbywają się obrady, a zamiast tego odbywa się koncert, zaczynający się zawsze odegraniem hymnu Europy. W Filharmonii uczcimy Dzień Europy jak zawsze muzyką a gośćmi Capelli będą dwie panie, które stale zdobywają publiczność swym nieprzeciętnym talentem. Marzena Diakun jest m.in. laureatką nagrody „Stoart” katowickiego Konkursu Dyrygenckiego Fitelberga w 2007; mistrzyni batuty ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu oraz studia podyplomowe na Uniwersität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Alina Mleczko porzuciła skrzypce dla saksofonu i jest jedyną kobietą, która ukończyła (z najwyższą oceną) klasę saksofonu w stołecznej uczelni muzycznej. Najsłynniejsza saksofonistka w kraju gra na saksofonie sopranowym i altowym.

Koncert na 60-lecie Filharmonii Pomorskiej

Koncert odbędzie się 10 maja o godz. 19.

Wystapią:

• Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
  • Rossen Gergov, dyrygent (Bułgaria)
  • Victor Goldberg, fortepian (Izrael)

Usłyszymy utwory:

• Czajkowski - Koncert fortepianowy b-moll
  • Szostakowicz - V Symfonia d-moll op. 47

W ramach Jubileuszu będziemy gościć  artystów, których osiągnięcia na międzynarodowej arenie mówią same za siebie. Na podium stanie Rossen Gergov – wschodząca gwiazda światowej dyrygentury. 32-letni bułgarski artysta studiował m. in.  w wiedeńskim Universität für Musik, później pod okiem maestro Seijiego Ozawy. Po ukończeniu studiów dyrygował Orkiestrą Symfoniczną ORF a następnie, zajmował posadę dyrygenta asystenta Tonkünstler orchester. Jest laureatem 1. Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. Evgenija Svetlanova. Pracował z czołowymi orkiestrami m. in.  Wiednia,  BBC  czy  Japonii, dyryguje również w teatrach operowych. Nagrywa dla rozgłośni radiowych i tv szkockich, niemieckich i austriackich. Victor Goldberg, rosyjskiego pochodzenia pianista z Izraela, fascynuje szeroki krąg odbiorców na całym świecie swoim rozległym repertuarem dzieł klasycznych, jak również rzadko wykonywanych utworów fortepianowych. Zwycięzcę renomowanych konkursów w Nowym Jorku, Tel Awiwie oraz na Ukrainie szeroko poznała publiczność w Izraelu, Europie i USA, a także najważniejszych festiwali w USA, Hiszpanii czy Kanadzie. Mistrz klawiatury jest nie tylko ulubieńcem melomanów, nie szczędzi mu pochwał także fachowa prasa np. krytyk muzyczny z Wiesti napisał (Rosja, 2008): "On posiada rzadki dar zahipnotyzowania publiczności  od pierwszych akordów ... Jego występ, w jednej chwili, pełen światła i blasku ... gromadzi niezwykłą moc i szaleńcze emocje ... wielkie muzyczne święto, którego nie można przegapić.”