Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim

Instytut Nauk Politycznych UKW w Bydgoszczy i Koło Naukowe Studentów Politologii zapraszają do udziału w spotkaniu z księdzem Adamem Bonieckim, wybitnym intelektualistą, wieloletnim redaktorem naczelnym Tygodnika Powszechnego, autorem licznych książek.

Zapraszamy 15 maja 2013 r.  godz. 13.00 do  Aula w Laboratorium Badawczym Mikotoksyn UKW , ul. J. K. Chodkiewicza 30, Budynek F. Spotkanie poprowadzi dr Alina Kaszkur.

Ks. Adam Boniecki urodził się w 1934 r. w Warszawie. Studiował filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez wiele lat współpracował z młodzieżą akademicką. W 1964 r. na zaproszenie biskupa Karola Wojtyły podjął pracę w Krakowie jako redaktor „Tygodnika Powszechnego”. Zadebiutował w 1971 r. książką pt. „Rozmowy niedokończone”. Na dwa lata wyjechał do Francji, gdzie studiował w Instytucie Katolickim w Paryżu. W 1979 r. Jan Paweł II powierzył ks. Bonieckiemu zorganizowanie polskiej edycji „L’Osservatore Romano”. Kierował nią do 1991 r. W latach 1988-1990 wydał trzytomowy „Notes rzymski” – zapis ponad dziesięcioletniej pracy przy Stolicy Apostolskiej. Był przełożonym generalnym Zgromadzenia Księży Marianów w latach 1993-2000. Po śmierci Jerzego Turowicza w 1999 r., aż do przejścia na emeryturę w 2011 r., był redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”.

Ks. Adam Boniecki opublikował kilkaset artykułów w „Tygodniku Powszechnym”, „Znaku” i in. Do najnowszych Jego książek należą: „Lepiej palić fajkę, niż czarownice” (2011), „Dookoła świata” (2012), „Papież Franciszek. Sługa nowego świata” (2013).