Wymyśl nazwę dla statku UKW!

Zostań matką/ojcem chrzestnym statku UKW wymyślając dla niego nazwę. Studentów i pracowników UKW zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę kutra! Nazwa statku UKW powinna nawiązywać do Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz kierunków: geografia, rewitalizacja dróg wodnych lub kojarzyć się z nimi. Na propozycje nazwy czekamy do 13 maja, prosimy o przesyłanie pomysłów na maila promocja@ukw.edu.pl (prosimy o padanie imienia, nazwiska, telefonu kontaktowego, kierunku studiów). Rozstrzygnięcie konkursu na nazwę nastąpi do 20 maja.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wzbogacił się o małą jednostkę pływającą. Kuter rzeczny KH 200 został nieodpłatnie przekazany przez wojsko i trafił do Bydgoszczy pod koniec kwietnia, teraz kuter znajduje się w marinie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, gdzie oczekuje na przegląd techniczny i rejestrację – konieczne jest podanie nazwy kutra w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej.