Pracodawcy preferują absolwentów UKW!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego najwyżej punktowany przez pracodawców w najnowszym rankingu Rzeczpospolitej.

Kategorii podlegających szczegółowej ocenie było kilkanaście przy tworzeniu corocznego rankingu szkół wyższych w Polsce.  Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, jako jeden z najmłodszych w kraju, zaczyna konsekwentnie piąć się w górę. W ciągu dwóch ostatnich lat przeskoczyliśmy w rankingu aż 9 miejsc. Oznacza to, że dostosowanie do rynku pracy oferty edukacyjnej i infrastruktury UKW oceniane jest bardzo wysoko.

Właśnie preferencje pracodawców są dla studentów jednym z najważniejszych kryteriów wyboru kierunku i uczelni. W kategorii zatytułowanej „Preferencje pracodawców” wyniki w Bydgoszczy kształtują się następująco:

1. UKW  42,02%
  2. UTP   31,73%
  3. WSG 5,51%
  4. KPSW 3,56%

Wyniki tej kategorii badań oznaczają, że najwyższa liczba pracodawców preferuje zatrudnienie absolwentów UKW.

Potwierdza to również Magdalena Pastor z firmy Atos: - Atos bardzo ceni sobie kandydatów z UKW. W szeregach firmy Atos spotkać można nie tylko absolwentów wszystkich kierunków Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki, ale również Wydziału Humanistycznego – np. z Katedry Germanistyki lub Instytutu Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej.