Portret Maturzysty 2013

UKW, jak co roku, przeprowadziło badania bydgoskich maturzystów. Wyniki mówią o planach na przyszłość, postrzeganiu świata i siebie oraz o wynikach w nauce. - Większość tegorocznych maturzystów to ludzie których można określić jako konwencjonalnie ambitnych – mówi prof. Roman Leppert – Prorektor ds. Dydaktycznych i Jakości Kształcenia, kierownik projektu Portret Maturzysty 2013.

- Hierarchia celów tegorocznych maturzystów przedstawia się następująco: na pierwszym miejscu tegoroczni maturzyści myślą o zdaniu matury i ukończeniu studiów. Następnie, priorytetem jest znalezienie pracy, założenie rodziny, a na samym końcu realizacja materialnych aspiracji - podkreśla prof. Leppert.

Nasi maturzyści chcą kontynuować naukę (93%) na uczelniach w Polsce (89%) i za granicą (3%). Wybiorą uczelnie państwowe (87%) i będą studiować najczęściej w trybie stacjonarnym.

Z kolei świat postrzegają negatywnie, ale siebie w nim pozytywnie. To ostatnie oznacza, że będą chcieli mieć znaczący wpływ na zmiany społeczne, jakie będą zachodzić, kiedy skończą studia.

Badanie przeprowadził profesor Roman Leppert z grupą studentów II roku Pedagogiki.

Szczegółowe wyniki w załączonym pliku.