Dzień roślin na UKW

18 maja 2013 roku odbędzie się międzynarodowa impreza pod hasłem "Fascination of Plants Day", która będzie  organizowana na terenie Europy, USA, Izraela, Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Dzień ten ma służyć popularyzacji nauki i wiedzy o roślinach ze szczególnym uwzględnieniem ich znaczenia w różnych aspektach życia człowieka. Jego celem jest zaprezentowanie znaczenia roślin w najszerszym możliwym kontekście.

Ogród Botaniczny UKW przy ul. Niemcewicza 2, wzorem roku ubiegłego,  czynnie włącza się do tej międzynarodowej  akcji popularyzowania roślin. W dniu poprzedzającym "Fascination of Plants Day",  tj. w piątek 17 maja organizujemy warsztaty i wycieczki dla grup szkolnych (cały program zarezerwowany). Na sobotę 18 maja w godz. 9.00-14.00 zapraszamy serdecznie do ogrodu całe rodziny. Będą spacery po ogrodzie z przewodnikiem, gry i warsztaty dla dzieci i młodzieży, plener fotograficzny i malarski.

Koordynatorem krajowym tej akcji w Polsce jest prof. UAM dr hab. Małgorzata Garncarska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Zakład Fizjologii Roślin, Wydział Biologii). W związku z tym, że środowisko Ogrodów Botanicznych i Arboretów jest ważnym elementem systemu badań roślin i działań konserwatorskich. Do organizacji na terenie Polski przystąpiło ponad 40 jednostek na terenie Polski, od Ogrodów Botanicznych, Oddziałów Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Wydziałów Biologicznych i pokrewnych wyższych uczelni po muzea i szkółki roślin.

Serdecznie zapraszamy.

Program w załączniku, więcej informacji na stronie: www.dzienroslin.pl