Księgozbiórka dla Biblioteki UKW

Ruszyła kampania społeczna Księgozbiórka, której celem jest zebranie funduszy na zakup książek do nowej Biblioteki UKW. Zbiórkę prowadzą seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspólnie ze studentami-wolontariuszami.

Księgozbiórka jest efektem szkolenia jakie przeszła grupa 30 seniorów i 10 studentów UKW. Od listopada uczyli się wspólnie fundraisingu – nowoczesnej metody gromadzenia funduszy na cele społeczne. W tym tygodniu wiedzę teoretyczną zaczęli przekładać na praktykę.

W ramach kampanii organizowane będą kwesty, loterie, zbiórki pieniędzy. Puszki Księgozbiórki stoją w wypożyczalni Biblioteki Głównej (ul. J. K. Chodkiewicza 30) i wszystkich jej filiach. Wpłat można dokonywać także za pośrednictwem strony internetowej, która informuje także o wszelkich aktualnościach (www.ksiegozbiorka.ukw.edu.pl). Popularnością cieszy się również facebookowy fanpage kampanii.