Wioślarski

Wioślarski "wielki szlem" dla UKW

Podczas odbywających się w Poznaniu w dniach 18-19 maja 2013 roku Akademickich Mistrzostw Polski w Wioślarstwie studencka reprezentacja wioślarek i wioślarzy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wywalczyła indywidualnie 6 medali (4 złote i 2 srebrne) i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej (oraz w klasyfikacji Uniwersytetów).   Tym samym nasi studenci dokonali niebywałej rzeczy, po raz pierwszy - w jednym roku zwyciężyli zarówno w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski podczas Akademickich Mistrzostw Polski na Ergometrze Wioślarskim kobiet i mężczyzn jak i Akademickich Wioślarskich Mistrzostw Polski.

Sukces tym większy, że aż cztery razy - na sześć konkurencji - wioślarki i wioślarze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy stawali na najwyższym podium. Indywidualnie złote medale zdobyli: w dwójce podwójnej kategorii lekkiej kobiet - Katarzyna Trzeciak i Patrycja Wełnińska, w dwójce podwójnej kategorii lekkiej mężczyzn - Jakub Truszkowski i Krzysztof Kotulski,  w dwójce podwójnej kobiet - Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann i w jedynkach kobiet - Joanna Dittmann.

Monika Ciaciuch w jedynce i ósemka mężczyzn - Adam Mrotek, Dawid Kowalkowski, Michał Chrustowski, Michał Kwiatoń, Jarosław Porczek, Jakub Pietruszewski, Michał Klafetka, Sebastian Krajewski i sternik Rafał Woźniak zdobyli medal srebrny. Na wyróżnienie zasługuje znakomity występ Joanny Dittmann i Moniki Ciaciuch, które wygrały swój bieg w dwójce podwójnej a startując w jedynkach "podzieliły" się między sobą złotym i srebrnym medalem.

Paulina Ściesińska i Paulina Straszewska w dwójce podwójnej kategorii lekkiej kobiet uplasowały się tuż za podium zdobywając 4 miejsce. Dawid Kalinowski i Patrycja Wełnińska wygrali finały B w jedynkach a Magdalena Kopkowska i Magdalena Janowiak zajęły w finale B  dwójki podwójnej kobiet, 2 miejsce.
Nasi studenci na co dzień trenują w Regionalnym Klubie Wioślarskim Lotto Bydgostia, Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim, Bydgoskim Klubie Wioślarek i AZS Gorzów Wlkp., którym to klubom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Składamy także serdeczne podziękowania trenerom klubowym, bezpośrednio opiekującym się naszymi wioślarkami i wioślarzami, a mianowicie: Michałowi Kozłowskiemu, Tomaszowi Strychalskiemu, Marcinowi Badziągowskiemu, Tomaszowi Ormińskiemu, Grzegorzowi Jankowskiemu i Marianowi Henningowi.

Trenerem naszych wioślarek i wioślarzy z ramienia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest Lech Olszewski.

Wygrywając Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie w punktacji generalnej Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wyprzedził Wyższą Szkołę Gospodarki i Politechnikę Warszawską.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!